asia - komentarze



.:Nie bój się, wypłyń na głębię... Jest przy tobie Chrystus.... :.

Oto właśnie obiecany text...:

ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA SŁOWO OJCA ŚWIĘTEGO
DO MŁODZIEŻY NA LEDNICKICH POLACH
Zesłanie Ducha Świętego 2001
Drodzy młodzi przyjaciele,
U początku nowego tysiąclecia, gdy wciąż jeszcze radujemy się owocami Wielkiego Jubileuszu, ze szczególną mocą docierają do nas słowa, które Pan Jezus skierował kiedyś do Piotra: Duc in altum! - Wypłyń na głębię! To wezwanie wypowiedziane u brzegów Jeziora Galilejskiego miało sens praktyczny - była to propozycja, aby Piotr odbił od brzegu i mimo zniechęcenia raz jeszcze zarzucił sieci. Równocześnie jednak miało ono głęboki sens duchowy: było zachętą do wiary. Tak właśnie zrozumiał je Piotr i zawierzył: “Panie, (...) na Twoje słowo zarzucę sieci" (Łk 5,5). To zaś zawierzenie stało się fundamentem apostolskiej misji, jaką Chrystus przekazał Piotrowi, mówiąc: “Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił" (Łk 5,10).
Duc in altum! Dzisiaj te Chrystusowe słowa kieruję do każdego i każdej z was: Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie i na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębię własnego ducha. Wnikaj w głębię świata. Przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiową misję. Ludzie nowego wieku oczekują twojego świadectwa. Nie lękaj się! Wypłyń na głębię -jest przy tobie Chrystus.
Sercem obejmuję każdego i każdą z was. Stale proszę Boga, ażeby prowadził was przez życie w świetle i mocy Ducha Świętego. Niech laska Chrystusa zawsze wam towarzyszy.
Z serca wszystkim błogosławię:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Jan Paweł II,
Papież

A.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów




Tak napisali inni:

11.04.2005 :: 16:08 :: dnz76.neoplus.adsl.tpnet.pl

Olcia

Tak, wciąż mi smutno i tak bardzo za Nim tęsknię :( wpadnij do mnie: olcia8.blog.onet.pl


10.04.2005 :: 15:49 :: 107-249.echostar.pl

asia18

czesc fajny blog zgłoś się do konkursu asia18.talk.pl naprawde warto


08.04.2005 :: 12:03 :: py32.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

misiaczek

oj... ja już nie moge, chyba zaraz znowu sie popłacze....


08.04.2005 :: 00:32 :: 213-238-98-236.adsl.inetia.pl

Pycia

Siema!Bardzo Mi Sie Podoba Ta Piosenka




Talk.pl :: Wróć